Konferencja „Telewizja w regionie – filmowy głos społeczności lokalnej“

25 X,g.12,Sala Kameralna Filharmonii Świętokrzyskiej

Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali m.in.: członkowie KRRiTV, władz TVP S.A., środowiska akademickiego (w tym medioznawczy i filmoznawcy), Rad Programowych TVP, twórcy filmowi i dziennikarze Oddziałów Regionalnych TVP.

Konferencję rozpoczną wystąpienia, po których otwarta zostanie debata.

Planowane wystąpienia:

• Pan Jan Dworak, Przewodniczący KRRiT: „Rola mediów w budowaniu Małej ojczyzny”
  • dr Juliusz Braun, Prezes Zarządu TVP: „Formy dokumentalne w TVP”
  • Prof. zw. dr hab. Andrzej Gwóźdź (Uniwersytet Śląski w Katowicach): Formy dokumentalne poświęcone lokalności w nowych mediach
  • Prof. Jacek Kurczewski (Uniwersytet Warszawski): „Małe media, wielkie media i małe ojczyzny”
  • dr hab. prof. UJK Barbara Gierszewska (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach): „Profesjonalne i amatorskie obrazy Kielc i Ziemi Świętokrzyskiej opowiadane kamerą”.
  • Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego: „Znaczenie konkursu Małe Ojczyzny – tradycja dla przyszłości dla mieszkańców Błotnowoli w woj. świętokrzyskim (nagrodzony program Ziarnko do ziarnka)”
  • Prof. art. mal. Witold Chmielewski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu): “Mała Ojczyzna – żyjemy w środku świata”